2022 Land Rover Range Rover Sport resmen tanıtıldı

2022 Land Rover Range Rover Sport resmen tanıtıldı

Land Rover Range Rover Sport, üçüncü nesline görücüye çıktı. Birçok yenilik içeren model, şaşırtıcı teknolojileri ve yeni motor seçenekleri ile karşımıza çıkıyor. Sport takısı bir kez daha Range Rover sevenlerin yeni gözdesi olabilecek mi?

Hibrit ve çift turbo beslemeli V8 seçenekleri ile birlikte geldi.

2022 Range Rover Sport

Land Rover Range Rover Sport, üçüncü nesline görücüye çıktı. Birçok yenilik içeren model, şaşırtıcı teknolojileri ve yeni motor seçenekleri ile karşımıza çıkıyor. Sport takısı bir kez daha Range Rover sevenlerin yeni gözdesi olabilecek mi?

Range Rover Sport temelini bilindiği üzere adını aldığı standart Range Rover ile paylaşıyor. Hemzemin kapı kolları sayesinde çok daha pürüzsüz bir tasarıma sahip olan model, Sport takısına yakışır agresiflikte bir dizayna sahip. Far takımları ve gündüz farları inceltilerek aracın çok daha ciddi bir bakışa sahip olması hedeflemiş. Ancak modelin en çok ilgi çeken özelliği, yalnızca 0.29 olarak ölçülen sürtünme katsayısı.

Elbette Sport'un omurgası Land Rover'ın MLA-Flex platformundan oluşuyor. Bu sayede standart Range Rover'ın opsiyon olarak sunduğu pek çok özelliğe sahip olabileceğinizi belirtelim. Bu özelliklerden bazılarının da motor seçeneklerini kapsadığını belirtelim.

Motor Seçenekleri

Land Rover, yeni Sport'un yarı hibrit, hibrit ve V8 motor seçenekleri ile satışa sunacağını duyurdu. Land Rover ailesinin ilk iki basamağında bulunan P360 SE ve P400 SE Dynamic, markanın yeni 3.0 litrelik yarı hibrit destekli ve turbo beslemeli motorunu kullanıyor. Modeller bu motordan sırasıyla 360 bg güç ve 500 Nm tork ile 400 bg güç ve 550 Nm tork üretebilecek.

Land Rover ailesinin bir üst basamağında bulunan P440e Autobiography ise Sport ailesini hibrit motorların gücü ile tanıştırıyor. 3.0 litrelik turbolu ünite bu modelde şarj edilebilir hibrit desteği sunacağını belirtelim. Model toplamda 440 bg güç ve 840 Nm tork üretebilecek. Tamamen elektrikli menzili 77 km olarak açıklanan model, 0-100 km/sa hızlanmasını da 5.5 saniye civarında tamamlıyor.

Land Rover ailesinin zirvesinde bulunan P530 First Edition ise 4.4 litrelik çift turbolu V8 motorundan tam 530 bg güç ve 750 Nm tork üretebileceği belirtildi. Land Rover ailesinin en güçlü modeli, 0-100 km/sa hızlanmasını 4.3 saniyede tamamlayabilecek.

Kabin içerisinde geleneksel Range Rover kurulumunu kullanan model, Apple Carplay ve Android Auto gibi bağlanılabilirlik özelliklerini sunabilecek. Hatta 15-watt gücündeki kablosuz şarj tablası da bu bölgede standart olarak sunulan donanımlar arasında yer alıyor.

Advertisement Advertisement