Volvo S60, Türkiye’ye geliyor!

Volvo S60, Türkiye’ye geliyor!

Volvo markasının orta üst sınıfta yer alan modeli olan Volvo S60, Amerika üretiminden dolayı olarak Türkiye'ye getirilemiyordu. Ancak markanın yeni stratejisi doğrultusunda Çin'de üretilen Volvo S60 modelleri Türkiye'ye de gelecek. Araçların ilk teslimatı

Volvo markasının orta üst sınıfta yer alan modeli olan Volvo S60, Amerika üretiminden dolayı olarak Türkiye'ye getirilemiyordu. Ancak markanın yeni stratejisi doğrultusunda Çin'de üretilen Volvo S60 modelleri Türkiye'ye de gelecek. Araçların ilk teslimatı ise şubat ayında olacak.

Tanıtılmasının üzerinden oldukça uzun bir süre geçmesine rağmen ABD'de üretildiği için ülkemizde getirilemeyen Volvo S60 sonunda pazara giriş yapıyor. Markanın yeni stratejisi doğrultusunda Çin'de üretilen S60 modelleri Türkiye'ye de getirilecek ve ilk teslimatlar şubat ayı içerisinde başlayacak.

SPA platformu üzerine inşa edilen yeni Volvo S60, dizel opsiyonu olmayan ilk Volvo modeli olarak şirketin elektrifikasyona yönelik en önemli adımlarından birini yerine getiriyor. 2020 Volvo S60 bu kapsamda ülkemizde de 250 hp güç ve 350 Nm tork üreten hafif hibrit turbo-şarjlı benzinli AWD opsiyonu ile müşterilere sunulacak.

Volvo S60 Teknik Detayları Dikkat Çekiyor

Türkiye'de Şubat 2021 tarihinde teslimatları başlayacak olan 2021 Volvo S60 panoramik açılır cam tavan, anahtarsız kullanım ve temassız açılır bagaj kapağı, gerçek deri döşemeler, elektrikli ve hafızalı sürücü koltuğu, elektrikli yolcu koltuğu, 18'' alaşım jantlar, LED farlar, arka kamera, kristal vites topuzu, çarpışma önleme destek sistemleri ve şerit koruma asistanı gibi donanımları ile karşımıza çııyor.

Volvo Pazar Payı Hedeflerini Güncelledi

Volvo Car Turkey Genel Müdürü Magnus Boman, "2021 yılında Türkiye otomotiv pazarında 2020 yılına paralel 625 bin otomobil satılacağını tahmin ediyoruz ve pazar payımızı yüzde 1,5 civarında ön görüyoruz. 52 bin adetlik premium segment satışları içinde ise bu yıla paralel yüzde 18'lik bir pazar payı hedefliyoruz." İfadelerini kullandı.

Advertisement Advertisement Advertisement Advertisement