TEMSA'nın Elektrikli Araçları Fransa’da Yerini Aldı

TEMSA'nın Elektrikli Araçları Fransa’da Yerini Aldı

Bugüne kadar teslim edilen 5 binin üzerinde aracıyla Fransa pazarının en güçlü oyuncuları arasında yer alan TEMSA'nın elektrikli araçları asfalta indi.

Bugüne kadar teslim edilen 5 binin üzerinde aracıyla Fransa pazarının en güçlü oyuncuları arasında yer alan Temsa'nın elektrikli araçları asfalta indi.

Şirket açıklamasına göre, Sabancı Holding ve PPF Group (Skoda Transportation) ortaklığı ile faaliyetlerini sürdüren TEMSA, Fransa pazarındaki konumunu daha da güçlendirme kararı aldı. Bugüne kadar Fransa'ya 5 binin üzerinde araç teslimatı gerçekleştiren; geçen yıllarda da bölgede kendi dağıtım ve servis ağı organizasyonunu oluşturan şirket, kendi bünyesinde geliştirdiği elektrikli araçlarını Fransa’da sergilemeye başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünyanın birçok şehrinde demo sürüşü gerçekleştirilen MD9 electriCITY model elektrikli araçlar Fransa’da da tanıtıldı. Bölgeden gelen talep üzerine demo sürüşlerine başlanan 3 adet MD9 electriCITY, Fransa'nın en büyük operatör şirketlerinden olan UTP'ye teslim edildi. Çevreci ulaşıma önemli katkılar sunan araçlar Güney Fransa bölgesinde hizmete girecek. Sıfır emisyon hedefi ile "Akıllı Şehirler" vizyonuna katkı sağlayacak araçların önümüzdeki dönemde bölgede sayısının artırılması amaçlanıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TEMSA Fransa Genel Direktörü Serkan Uzunay, MD9 electriCITY'nin Temsa'nın gelecek dönem vizyonunun somut örneklerinden biri olduğunu ifade etti.

Bugün toplu ulaşım trendlerinde, dünyadaki en büyük meydan okumalardan bir tanesinin çevreci özelliklerle konforu ve güvenliği birleştirebilmek; bunu da mümkün olduğunca uygun maliyete müşterilere sunabilmek olduğunu aktaran Uzunay, "Bu vizyon ile geliştirdiğimiz MD9 electriCITY ile toplu taşımanın geleceğine katkı sağlamak en büyük hedefimiz. Bu kapsamda dünyanın dört bir yanına teslim ettiğimiz araçlarımızdan aldığımız olumlu geri bildirimler bizi çok gururlandırıyor. Bu uzun yolda, duraklarımızdan biri de en önemli yurt dışı pazarlarımız arasında yer alan Fransa oldu. Bugün itibarıyla Fransa yollarında Temsa markalı 5 binden fazla aracımız bulunuyor. Şehrin vizyonuna yakışacak 3 adet elektrikli aracımızı değerli iş ortaklarımızdan UTP'ye teslim ettik. Bölgedeki talep ve beklentiler doğrultusunda önümüzdeki dönemde yeni teslimatlarımızı da gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullandı.

Advertisement Advertisement