MG, Türkiye'de 2022 Yılında Hedefine Ulaştı

MG, Türkiye'de 2022 Yılında Hedefine Ulaştı

​​​​​​​Ülkemizde her geçen gün araç satış adetlerini arttıran marka 2022 yılının son çeyreğinde büyük bir başarı elde etti.

Ülkemizde her geçen gün araç satış adetlerini arttıran marka 2022 yılının son çeyreğinde büyük bir başarı elde etti. 2022 yılında yaptığı otomobil satışları ile MG, İngiliz otomobil markaları arasında birinci sırada olmayı başardı.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

 

MG, 2022 yılında başarılı bir yılı geride bıraktı. Markanın ülkemizde İngiliz otomobil üreticileri arasında lider olma hedefi olduğunu belirtelim. Doğan Trend Otomotiv Genel Müdür Yardımcısı Tibet Soysal yaptığı açıklamada "2022 yılını ‘İngiliz Otomobil Markaları Arasında Liderlik’ hedefimize ulaşarak tamamlamış olduk. Model yelpazemizi genişleterek büyümeye odaklandığımız 2022 yılında 2021 yılına göre satışlarımızı 3.5 katına çıkardık. 2022 Kasım’da lider olduğumuz ‘Şarj-Edilebilir-Hibrit’ pazarında tüm yılı ikinci olarak tamamlayarak kısa zamanda yeni bir teknolojinin öncüsü olduk. 2023 yılında hedeflerimizi daha da büyütüyoruz. Yılın ilk yarısından itibaren satışa sunacağımız yeni %100 elektrikli MG modellerimizin katkısıyla ürün yelpazemizi iki katına çıkarmayı planlıyoruz. 2023'te sahipleri ile buluşturacağımız MG otomobillerin yarısının elektrikli otomobil olmasını planlıyoruz. Hedeflerimize kısa süre içinde ulaşmanın mutluluğunu duyuyoruz. Gerçekleştirdiğimiz hedeflere yenilerini ekleyerek markayı ve müşterilerimize sunduğumuz hizmeti ileri taşımayı önemsiyoruz. 2023 yılında elektrikli otomobillere gösterilen ilginin araç bulunurluğunun üzerine çıkacağını öngörüyoruz. Önemsediğimiz bulunurluk konusunu MG yetkilileri ile görüşerek bu yıla çok güzel hazırlandık. 2023 ilk çeyreğinde ürün ailemize ekleyeceğimiz yeni elektrikli modellerimiz ile seneye hızlı bir giriş yapacağız. Uzun süredir beklenen elektrikli ürün ailemizin en önemli özelliği her beğeniye ve ihtiyaca hitap edebilecek olması. 2023 yılında, satılacak olan her iki MG'den birinin elektrikli olmasını hedefliyoruz. Bu konuda yola erken çıkmış olmanın avantajını yaşıyoruz, elektrikli otomobiller konusundaki tecrübemizi müşteri deneyiminde fark yaratarak yansıtacağız. Yeni yıl için en önemli hedefimiz, elektrikli otomobil markaları arasında ilk 5'te yer almak." İfadelerini kullandı.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

2021 yılına göre 2022 yılında araç satışlarını üç kat arttıran şirket elektrikli araç satışlarında da önemli bir yere sahip. MG, elektrikli modeli ZS EV’i satışa çıkardıktan sonra plug-in hibrit modeli E-HS'i de ülkemizde satışa sundu. 2023 yılının ilk çeyreğinde yeni elektrikli otomobil modellerini ülkemizde satışa çıkaracak olan marka ürün gamını genişletecek.  

Advertisement Advertisement Advertisement