Aston Martin DBX707 Modeli 707 Beygir Güç İle Piyasaya Adım Attı

Aston Martin DBX707 Modeli 707 Beygir Güç İle Piyasaya Adım Attı

SUV araçların yeni rakibi artık Aston Martin DBX707 olacak. Diğer modellerin güç üretiminin önüne geçerek piyasaya çıkan DBX707, adını ürettiği güçten alıyor.

SUV araçların yeni rakibi artık Aston Martin DBX707 olacak. Diğer modellerin güç üretiminin önüne geçerek piyasaya çıkan DBX707, adını ürettiği güçten alıyor.

Araca baktığımızda aslında çok bir değişiklik görmüyoruz. Fakat İçindeki 4.0 litrelik çift turbolu V8 motor, artık 707 beygir güç üretebilmekte. Aston Martin mühendisleri araca iki adet yeni turboşarj ekleyerek motorun performansını arttırmış. DBX707'nin yeni turbo motorları çok fazla temiz hava istediğinden, araç yepyeni bir egzoz sistemi ile beraber gelmiş.

Aston Martin, aracın sürücüsüne kullanışı ve konforu en üst seviyede verebilmek için güzel çalışmalara imza atmış. Bununla birlikte muhteşem araç isteğe bağlı olarak artık 9 ileri vitesli otomatik ve manuel bir şanzıman kullanmakta. Diferansiyelinde de yenilenmeye giden Aston Martin DBX707, AWD sistemini kullanmakta.

Araç Üzerinde Seramik Disk Frenleri Yer Alıyor

Yeni süspansiyon ve yaylar ile gövdenin yana yatmaması için dengelenmiş. Bu yeni gücü dengede tutabilmeniz için önde 16.5 inçlik, arkadaysa 15.4 inçlik karbon seramik disk frenler kullanıldı.

Aston Martin, DBX707 modelinin yüksek devirde kalkış yapabilen tek performanslı SUV olduğunu söylüyor. Bu Performans otomobili, "Race Start" adındaki modu aktif ettiğinizde 4.000 devir üstünde kalkış yapabilmekte ve bu sayede 0-100 km/sa hızlanmasını 3.3 saniye gibi bir zamanda tamamlayabilmektedir. Araç 310 km/sa gibi bir hız yapabilmekte. Bu bir SUV için gerçekten güzel bir değer.

Aracın devasa ızgarasının yanı sıra hava menfezleri de oldukça dikkat çekmekte. Ön tarafında ki görünümü tamamlayan ve güzelleştiren diğer bir detay ise yeni splitter olmuş. Arka tarafta ki dört çıkışlı egzoz sistemi ise aracın gücünü bizlere yansıtıyor.

Aston Martin DBX707, 232.000 dolar fiyat ile satışa sunulacak. DBX707'nin üretimi ise 2022 yılının ilk aylarında gerçekleşecek. Teslimat süreci önümüzdeki yaz ayları içerisinde yapılacağı açıklandı.

Advertisement Advertisement