2023 Acura Integra Resmi Olarak Tanıtıldı!

2023 Acura Integra Resmi Olarak Tanıtıldı!

2006 yılında üretiminin sona erdiği Acura Integra, aradan uzun yıllar geçmesine rağmen yeniden dirildi. 2023 Acura Integra’nın prototipi resmen tanıtıldı.

2006 yılında üretiminin sona erdiği Acura Integra, aradan uzun yıllar geçmesine rağmen yeniden dirildi. 2023 Acura Integra’nın prototipi resmen tanıtıldı.

Japon otomotiv devi Honda bünyesinde faaliyet gösteren ve ABD, Kanada ve Hong Kong bölgeleri için araç üretimi gerçekleştiren Acura yıllardır görmediğimiz Integra'nın yeni modelini bizlerle paylaştı. 2023 model yeni Acura Integra, 2006 yılında üretimi sonlanan modeli tekrar gün yüzüne çıkardı. Araç, Honda’nın Civic modeli üzerine inşa edilerek karşımıza çıktı. araç, Civic Si modelinde yer alan motoru ve manuel şanzımanı bizlere sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Civic Modeli Üzerine İnşa Edilecek

Günümüzde yalnızca bir prototip olarak karşımıza çıkan Honda Acura, ‘Indy Yello’ isimli öne çıkan bir tonda sarı rengi ile birlikte karşımıza çıktı. Tasarımında yumuşak ve keskin hatları bir araya getiren araç, Brembo frenler ve 19 inçlik beş telli jant taşıyor. Acura, Toyota’nın Supra’da veya Nissan’ın Z modelinde yaptığı gibi gibi retro modellere yönelmeyi tercih etmediğini açıkladı. Bunun yerine “Integra modelinin üretimi durmasaydı, bugün nasıl bir halde olurdu?” sorusunun cevabını karşılamak istemişler.

Acura modeli hakkında detaylı teknik bilgiler henüz paylaşılmadı. Ancak motorunun Honda Civic Si’deki 1,5 litrelik motorla aynı olacağını da belirtelim. Yeni Acura Integra’nın turbo şarjlı 4 silindir bir motora ve 200’e yakın beygir gücüne sahip olacağını da belirtelim. Ancak Acura, bu motorun yalnızca 200 beygirle sınırlı olmayacağını, daha yüksek güç üreteceğini de belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Etkinlikte yalnızca prototip modeli gösterilirken Acura’nın ürün planlayıcısı, önümüzdeki zamanlarda bir performans modelini de görebileceğimizi açıkladı. Fakat bu konuda kesin bir açıklama yapılmadı. Acura, efsaneyi geri getiren yeni Integra modelinin 2022 yılında ABD’deki fabrikasında üretime gireceğini paylaştı.

Advertisement Advertisement Advertisement