Abarth 500e Tanıtımı Gerçekleştirildi

Abarth 500e Tanıtımı Gerçekleştirildi

Fiat'ın yüksek performanslı markası Abarth, kısa bir süre önce eski nesil benzinli 500'ün güncellemiş versiyonuyla karşımıza çıkmıştı. Şimdi ise şirket 500'ün tamamen elektrikli versiyonunun karşımıza çıkardı.

Fiat'ın yüksek performanslı markası Abarth, kısa bir süre önce eski nesil benzinli 500'ün güncellemiş versiyonuyla karşımıza çıkmıştı. Şimdi ise şirket 500'ün tamamen elektrikli versiyonunun karşımıza çıkardı. Benzinli araca göre oldukça farklı gözüken hatchback, markanın klasik elektrikli aracından daha fazla güç imkanı sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiat 500, 117 beygir güce sahip ve 220 Nm tork üretirken Abarth'ın elektrikli aracı 155 beygir güce sahip ve 235 Nm tork üretebiliyor. Ekstra 38 beygir güç ve 15 Nm'lik tork farkı çok önemli gibi durmasa da 0’dan 100 kilometreye hızlanmasında elektrikli araç 2 saniye daha kısa sürede 7 saniyede tamamlayabiliyor.

Ayrıca yapılan diğer testlerde de 695 modeline ve turboşarjlı 1.4 litrelik benzinli motor ile kıyaslandığında elektrikli aracın 20 - 40 kilometre hızlanmasını daha iyi gerçekleştirdiği de görüldü. Teknik tarafa gelirsek Abarth 500e, 85 kW'a kadar şarj edilebilen 42 kWh'lik bir batarya ile karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Scorpionissim adı verilen Abarth'ın kurulduğu yıla saygı duymak adına yalnızca 1.949 adet üretilen özel versiyon Asit Yeşili veya Zehir Mavisi renkleriyle tercih edilebilecek. 18 inçlik özel jantlara sahip olan araçta sportif bir çok ayrıntı yer alıyor. İç mekana geçtiğimizde 10.25 inçlik multimedya ekranı ve 7 inçlik dijital gösterge paneli aracın oldukça şık görünmesini sağlıyor.

Abarth 500e genel olarak birçok özellikle geliyor. 360 derece kameradan JBL ses sistemine ve kablosuz şarja kadar önemli özelliklere sahip olan aracın siyah kumaş tavanlı üstü açılabilen bir versiyonun da mevcut olduğunu belirtelim.