FİLTRE

Şehirr
Fiyat
Model Yılı
Yakıt
Vites Tipi
Km
Kasa Tipi
Motor Hacmi
Renk
Otomobil aramanızda toplam 0 araç bulundu.
İlan Başlığı Yıl Km Renk Fiyat İlan Tarihi İl/İlçe
Reklam Alanı

İkinci El Ferrari Fiyatları ve Özellikleri

Ferrari Markası, İtalyan kökenli bir lüks otomobil markasıdır. Marka, 1929 yılında kurulmuştur. Markanın kurucusu Enzo Ferrari 1920'li yıllarda Alfa Romeo Markası'nın yarış pilotluğunu yapmıştır. Ve Ferrari'nin serüveni böyle başlamıştır. Ünü hızlı bir şekilde yayılan Enzo Ferrari'nin en büyük hayalleri arasında, virajları hızla alan hızlı ve kusursuz bir otomobil üretmek de vardır. Ayrıca Enzo Ferrari, otomobillerin hareket yeteneklerinden motorlara kadar birçok nokta ile de ilgilenmiştir. Ferrari böylece ilk olarak, Alfa Romeo'nun yarış takımı olarak kurulur. 1932 yılına kadar yarışlara devam eden Ferrari, bu dönemden sonra fabrika işlerine geçer ve motorlardan, otomobilin ağırlığına kadar birçok konu ile ilgilenmeye başlar. Bütün bu olaylardan sonra 1946 yılında Ferrari, ilk defa kendi otomobilini üretir.

Ferrari Markası'nın araçlarının üretim yeri, İtalya'ya yakın bir yede bulunan, Maranello'dur. Marka ismini de kurucusu olan, Enzo Ferrari'den almıştır.Ayrıca, Ferrari Markası'nın veya modelinin tanıtımının olduğu her noktada, Enzo Ferrari'nin hayatından da bahsedilir. Marka, 1951 yılına gelindiğinde İngiltere Gran Prix’si ve ayrıca LeMans’da 14 zafer kazanır.  Ve böylece Ferrari, yarışların gözdesi olmuştur. Kısa zamanda otomobil ve yarış denince akla gelen ilk isim olmayı başaran Ferrari, bu yükselişinden sonra ekonomik sıkıntılar ile boğuşmaya başlar ve bu krizin sonucunda hisselerinin bir kısmı, Fiat Markası'na satılır.

Ferrari kurulduktan 50 yıl sonra, sınırlı sayıda F50 Modeli'ni üreterek, pazara sürer.Kurulduğu tarihten beri sayısız başarıya imza atan marka, yarışların aranan adı haline gelmiş ve hala da öyle olmaya devam etmektedir.2004 yılı itibari ile, Fiat  %56’sının, Mediobanca %15′inin, Commerzbank %10′unun, Lehman Kardeşler %7’sinin ve Ferrari’nin oğlu Piero Ferrari %10′unun sahibidir.

İkinci el Ferrari fiyat listesine tek bir tık ile, araçbul.com aracılığı ile ulaşmanız mümkündür. İkinci el ferrari modellerini ve fiyatlarını karşılaştırabileceğiniz sitemiz sizlerle birlikte.

 

İkinci El Ferrari Aperta Fiyatı

Stil bakımından coupe'nin özelliklerini taşıyan Ferrari, değerlerini ve tasarımını yıllar boyu korumuştur. Ve kuruluşunun 70.yılında da La Ferrari Aperta'yı piyasaya sürmüştür. Farklı olarak;  kapı döndürme sistemi göze çarpmaktadır. Dinamik davranışı optimize eden, tescilli Ferrari algoritmaları da ikinci el Ferrari Aperta modelinde geçerlidir.

 

İkinci El Ferrari Monza SPI-SP2 Fiyatı

Icona adı verilen yeni bir konsepte öncülük eden modeller, size mümkün olan en yüksek performansı vaad etmektedir. İkinci el Ferrari Monza SPI-SP2 sitemizde bulabilirsiniz.

 

İkinci El Ferrari Portofino Fiyatı

İkinci el Ferrari Portofino, Size yepyeni bir dünyanın kapılarını açan ve dünyaya başka bir ufuktan bakmanızı sağlayan model, Ferrari Portofino olacaktır.

 

İkinci El Ferrari GTC4LUSSO T Fiyatı

İkinci el Ferrari GTC4LUSSO T, V8 güç aktarma sistemini bünyesinde bulundurmak ile beraber ayrıca, sportif ve çok yönlü olması sebebiyle günlük yaşama adapte olmakta sıkıntı çekmeyecektir.

 

İkinci El Ferrari 488 Spider Fiyatı

Model, 308 GTB'nin üstü sürümüyle başlar ve 308 GTS'nin tasarımı ile devam ederek, mükemmel bir spor araba haline gelir. İkinci el Ferrari 488 Spider modelini sitemizde bulabilirsiniz.

 

İkinci El Ferrari GTC4LUSSO Fiyatı

İkinci el Ferrari GTC4Lusso, sizlere bir spor arabadan daha fazlasını sunacaktır. Eşsiz bir sürüş deneyimi garanti eden model, sportif bir şıklık ile bulunduğu her ortamda dikkat çekecektir.

Ferrari'nin ayrıca, 812 Superfast, 488 GTB, 488 Pista, 488 Pista Spider modelleri de bulunmaktadır.